WooCommerce basit ürün nasıl eklerim?

WooCommerce tabanlı web sitemizden basit ürün eklemek için admin panelimize giriyoruz,

Karşımıza çıkan ekrandan sol menü de bulunan "Ürünler" butonuna tıklıyoruz.

 

Açılan sayfa da ürünler sayfası karşımıza geliyor, yeni ekle butonuna tıklıyoruz.

 

Şimdi ürüne ait fiyat, resim, ürün kategorisi, ürün etiketleri ve ürün hakkında açıklama adımları nelerdir.

1. Ürün adı giriyoruz.
2. Ürün hakkında açıklama ekliyoruz.
3. Ürüne ait kategori seçiyoruz
4. Ürün etiketi ekliyoruz, boş bırakabilirsiniz veya doldurabilirsiniz tercih sizin.

 

5. Normal fiyat alanına ürün fiyatı ekliyoruz, eğer indirimli satış yapmak istiyorsanız indirimli satış kısmına da indirimli fiyat ekleyebilirsiniz
6. Ürün hakkında kısa özet bu kısım şart değil

 

7. Ürüne ait stok yönetimi yapmak istiyorsanız "Stok" tıklayıp "Stok Yönetimi?" seçeneğine tıklayarak "Stok miktarı" kısmına miktar ekliyoruz Ürün miktarı kaç adet mevcutsa ekleyebilirsiniz, eğer stok sınırsız ise stok yönetimi kısmını boş bırakabilirsiniz.

 

8. Ürüne ait ağırlık ve ölçü eklemek için "Gönderim" seçeneğine tıklayarak ürüne ait Ağırlık (kg), Boyutlar (cm) ekleyebilirsiniz bu sayede kargo ücretini otomatik olarak hesaplayacaktır.

 

9. Ürün fotoğrafı ekleme ve ürün galerisi eklemek için yapmamız gereken ilk önce öne çıkmasını istediğiniz görseli seçin 1. numaralı seçenek öne çıkmasını istediğiniz görseli eklemek için kullanabilirsiniz, 2. numaralı seçenek ise ürüne ait çoklu görsel ekleme yapabilirsiniz.

 

Ürün görseli eklemek için ürün resmini ayarla butonuna tıklıyoruz

Karşımıza gelen ekrandan "Dosya Yükle" tıklıyoruz

"Dosya Seçin" butonuna tıklayarak bilgisayarınızdan ürün fotoğrafını seçerek ardından ürün resmini ayarla butonuna tıklıyoruz. Ürün fotoğrafları 600x600 boyutunda olmalı JPG formatında yüklemelisiniz.

 

Ürün galerisine görseller eklemek için ürün galerisine görsel ekle butonuna tıklıyoruz

Karşımıza gelen ekrandan "Dosya Seçin" tıklıyoruz dosyamız yükledikten sonra "galeriye ekle" butonuna tıklayıp görsele ürün ekleme işlemi tamamlıyoruz.

Ürün görsellerini toplu veya tek tek sınırsız ekleyebilirsiniz. Ürün fotoğrafları 600x600 boyutunda olmalı JPG formatında yüklemelisiniz.

 

Tüm işlemleri tamamladık ürünümüzü yayınlamaya hazırız yapmamız gereken "Yayımla" butonuna tıklayarak ürün mağazamıza eklenmiş olacaktır.

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu? 2 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar: (2 Oy)